Beton Tadilat Onarım

Her uygulama, gerekli görülen tamirat ve onarım esaslarına göre değişkenlik göstermekle birlikte kullanılacak malzeme, harç ve reçinelerde farklı olacaktır

Beton bir yapıda, zamanla oluşabilecek küçük çatlaklar, gözle görülen yarık ve oyukların, kırıkların tamiri, granit, mermer seramik gibi iç ve dış mekanların yatay ve düşey uygulamalarında, sonradan doğabilecek kırılma, çatlama, dökülme ve değişme durumunda, uygun olan yapı harçları(kimyasal yapı harçları, çimento esaslı yapı harçları, mekanik bağlayıcılar, epoksi reçineleri, çimento şerbeti) ile tadilat ve onarımıdır.

ZİRVE KAROT bu uygulamaları

* Beton onarımı

* Görünür yüzeyli betonların ve yüzeylerin onarımı

* Yapısal onarımlar

* Kırık ve çatlakların onarımı olarak ele alır.

Her uygulama, gerekli görülen tamirat ve onarım esaslarına göre değişkenlik göstermekle birlikte kullanılacak malzeme, harç ve reçinelerde farklı olacaktır.

Betonarme yapılarda çatlak tipleri ;

1- Yapısal çatlaklar

Bu tip çatlaklar,yapının işlevi gereği taşıması zorunlu gerilmelerden kaynaklanır ve tehlike arzederler. Betonun döküm ve koşulları ile ilgileri yoktur

2- Uygulama kökenli çatlaklar

Bu tip çatlaklar taze veya yaşlanmış betonda görülür.

a-Taze beton çatlakları;

Taze beton çatlakları , betonun kalıba yerleşmesinden hemen sonra görülen çatlak türleri olup,10 cm erişen derinlikte ve 1-200cm uzunluklar olabilir.

b- Yaşlanmış beton çatlakları;

Bu tip çatlaklar, değişik yaş gruplarındaki(30 gün -30 yıl)betonlarda görülebilir.

Çatlaklar,fiziksel veya kimyasal kökenlidir.bunlar önce kılcal görünümde,ardından büyüyen ve birleşen çatlaklardır.önlem alınmadığı taktirde betonarme elemanlar tamamen tahrip olabilir.

Epoksi Reçineleri

Epoksi reçineleri yapıştırma özellikleri çok iyi olan sentetik reçinelerdir. Bunların çekme gerilmeleri 50-110 kg/cm2 arasında değişir. Kopma birim uzamaları % 15-50 arasında olabilmektedir. Suya, aside ve alkaliye dirençleri çok iyidir. Zamanla özellikleri yitirmezler. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür. Çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirlerine bağlar ve gerilme birikimlerini önler. Sentetik reçineler kimyasal moleküler yapışma sağlarlar.

Kimyasal moleküler yapışma yüzeylerin pürüzlülüğü ile artar, çünkü kuvvet aktarmada daha büyük bir alan çalışmaktadır. Genellikle ince bir tabaka yapıştırıcı madde daha güçlü yapışma sağlamaktadır. Epoksi reçinelerine polisülfit eklenmesi ile daha elastik bir yapıştırıcı oluşmaktadır. Polisülfitli epoksi reçinelerinin çekme dayanımları 200 kg/cm'ye kadar çıkabilmektedir.

Çimento Şerbeti

Çimento standardı (TS-24)'e göre çimento tanelerinin % 95'i 200 ile 325 nolu eleklerden geçmelidir. Bu koşula göre çimento taneciklerinin 0.074 mm'den daha büyük olmaması gerekir. Diğer bir deyişle çimento şerbetinin O. l mm ve daha büyük çatlaklara girebilmesi olanaklı görünmemektedir. Ancak kılcal çatlaklara çimento şerbeti ancak basınç altında doldurulabilir

Mekanik Bağlayıcılar

ZİRVE KAROT çatlakların epoksi reçinesi, çimento şerbeti ya da harçla onarımı genellikle artık genişlemeyen, durmuş çatlakların doldurulması amacı ile yapmaktadır. Çatlakta genişleme sürüyorsa çatlağın mekanik bağlayıcılarla "dikilmesi" gerekir. Bu dikişler çatlağı kesen çubuklar ve çubukların uçlarının uygun bir biçimde bağlayarak yapmaktadır.
Deneyimli ve uzman bir ekiple, beton tadilat ve onarımını sürdüren firmamız, bu alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Diğer Uygulamalarımız

Karot Beton Delme

Betona zarar vermeden delme işlemini demir donatılı veya demir donatısız tüm zeminlere uygulama yapmaktadır

Karot Beton Kesme

Hidrolik kesme makinelerinin, halatli tel kesme makinelerinin yetersiz kaldığı, istenilen özel ebatlar ve maliyet düşürme kapsamında

Halat Tel Beton Kesme

Sanıldığının tersine, bir tarafı hafriyatla ya da toprakla kapalı betonarme blokların kesimi de TEL KESME MAKİNASI ile mümkündür

Hidrolik Beton Kesme

El değmeden uzaktan demir donatılı ve donatısız betonlarda vibrasyonsuz, hasarsız tahribatsız sulu, hidrolik raylı bir sistemdir.

Hidrolik Derz Kesme

Derz Kesme işlemi beton kesme makinalarıyla yapılmaktadır. Derz Kesme yapılacak yerin şartlarına göre hangi beton kesme makinesi kullanılır.

Kontrollü Bina Yıkımı

1999 derpremini buna örnek gösterebiliriz. Bu nedenle kontrollü bina yıkım faaliyetleri ülkemizde oldukça hız kazanmıştır.

Epoksi Filiz, Ankraj

Deprem riski oluşmuş, çatlak ve yıkılma gibi oluşumları önlemek adına ekle yapılması tamamiyle uygulanan bölgeyi güçlü kılmaktadır

Hidrolik Karot Delme

Zirve Karot, karot beton delme dahil 12 uygulaması ile Türkiye’nin her bölgesinde hizmetinizdedir.

Poliüretan Enjeksiyon

Yoğun olan poliüretan enjeksiyonlar ise dilatasyon ve benzeri boşlukların doldurulması amacıyla kullanılmaktadır

Beton Kırma Hizmeti

Beton kırım işi ile binaya şekil verme amaçlanıyorsa karot makinaları kullanımı yapıya zarar vermemesi açısından en uygun olanıdır

Silme ve Boyama

Otopark Boyama, Yol Çizgisi Boyama, Park Yeri Boyama işleriniz için bize ulaşabilir, Ücretsiz Keşif hizmetimiz ile bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Beton Çatlatma Sistemi

Gürültüsüz Karot ile delme esnasındaki gürültü ile ayni değerdedir. Tekbir çatlatma makinesi iki ila üç adet ekskavatörün yapabileceği ise bedeldir.

Karbon Plaka Elyaf

Depremden zarar görmüş yapıların olduğu gibi mevcut yapıların da güçlendirilmesi hızla artan bir mühendislik dalı olmuştur.

Açılı Karot

Firmamız karot ile beton delme kesme uygulamalarında, 90 derece açı ile yerde perdede tersine tavanda karot delme işlemi yapmaktadır.

Yıkım ve Söküm İşleri

Bu işlem herkes tarafından yapılmamaktadır. Bu yüzden güvenilir firmaları seçmeli bunlardan en iyi şekilde verim alabilmek için iyi araştırmalısınız

Vakumlu Susuz Karot

Karot, inşaat sektöründe kullanılan bir terimdir ve beton delme işleminin diğer bir adıdır. Beton delme işlemini yapabilmek için karot makinesine ihtiyaç vardır.

El Kesme

Zirve Karot, yapılan uygulamalarda en deneyimli ekiplerle çalışarak işine önem verdiğini ve işi en hızlı şekilde bitirdiğini gösterir

El Karotu

50 cm derinliğe ve her türlü araziye uyma avantajlarıyla vakumlu el karotunu dilediğiniz işlemde kullanabilir ve farkını görebilirsiniz.

Bina Güçlendirme

Zirve Karot, kurulduğu 1995 yılından beri siz değerli müşterilerimizi düşünerek çalışmalarını gerçekleştirir.