Yıkım ve Söküm İşleri

Bu işlem herkes tarafından yapılmamaktadır. Bu yüzden güvenilir firmaları seçmeli bunlardan en iyi şekilde verim alabilmek için iyi araştırmalısınız

Kentsel dönüşüm projeleri, kullanım ömürlerini tamamlamaları, deprem, sel baskını ve ve buna benzeri özel durumları sebeplerle yıkım işlemine maruz kalabilmektedir

Bina Ve Fabrikalarda Yıkım İşleri
Pek çok bina; kentsel dönüşüm projeleri, kullanım ömürlerini tamamlamaları, deprem, sel baskını ve ve buna benzeri özel durumlar sebebi ile hasar görmüş olmaları gibi farklı sebeplerle yıkım işlemine maruz kalabilmektedir.

Yenilenmesi gereken veya ömrünü tamamlayarak tehlikeli hale gelen yıkılmasına karar verilen; fabrika, bina, şantiye, tesis, ambar, depo gibi betonarme çalışma ve yerleşim birimlerinin de montajı, hurda sökümü, fabrika söküm işleri, çelik konstrüksiyon sökümü, bina söküm işleri, konusunda uzman firmalar tarafından işlemin büyüklüğüne göre planlanarak, profesyonel ekip ve uygun teknik ekipmanlar ile en kısa zamanda ve güvenli bir şekilde tamamlanmaktadır.

Bu işlem herkes tarafından yapılmamaktadır. Bu yüzden güvenilir firmaları seçmeli bunlardan en iyi şekilde verim alabilmek için iyi araştırmalısınız.

Yıkım sırasında birçok hesaplama çok önemlidir. Bunlardan biri ise statik hesaplamadır.

Peki; Statik hesaplama nedir? Neden önemlidir? Ondan bahsedelim.

Sebebi ne olursa olsun, yıkma kararı alınan bir binanın hangi amaçla inşa edildiği ve nasıl kullanıldığı, yıkım planlaması yapılırken dikkate alınması gereken önemli bir noktalardan biridir. Yıkım firmaları tarafından, inşaat mühendisliğinin temeli olan statik hesaplamaların tam yapılması, yanlış bir yıkım planının uygulanmasına ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasına mani olacaktır. Eğer ki bu hesaplamalar yanlış yapılır ise birçok soruna yol açabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi çok önemlidir.

Bir binanın statiği; binanın dış etkenler ve özellikle fabrika binalarındaki gibi makinelerin kullanımıyla ortaya çıkan zorlayıcı etkenlerden meydana gelen kuvvetlere karşı dayanıklılık hesabıdır. Bu sebeple, yıkım kararı verilen bir fabrika binasında, faaliyeti boyunca hangi makinelerin kullanıldığı, binanın statiğine verilen zararı hesaplamada önem taşımaktadır. Sonuç olarak bir fabrika yıkım ile konut amaçlı kullanılan bir binayı yıkmak aynı iş değildir. Farklı çalışmalar ve uzmanlıklar gerektirmektedir.

 

Kentsel Dönüşüm Firmaların Rekabetini Artırmaktadır
Fabrika yıkım ve söküm konusunda kentsel dönüşüm ile beraber artan yoğunluk ve iş talepleri firmaların rekabetini arttırmaktadır. Sadece fiyat politikası ile değil, sundukları hizmetin kalitesi ve güvenliği, temiz çalışma koşulları ve çevreye duyarlılık noktaları olarak da, firmalar arasında tercih unsurları sıralanmaktadır. Ve bu sundukları maddeler kesinlikle çok önemlidir.

Tüm bu unsurlar ve yıkımı gerçekleşecek binanın durumu, büyüklüğü, risk faktörlerine göre fabrika yıkım fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden bir firma değil birçok firma ile konuşun ve sizlere uygun gelebilecek bir fiyat listesini çıkartın. Yoksa bazı firmalar gereğinden fazla para alarak ya da malzeme kalitesinde sorun çıkartarak sizleri zor durumda bırakabilirler.

Genişleyen Şehirler Yıkımların Ana Sebebi
Kurulum aşamalarında şehir merkezlerinin ve yerleşim yerlerinin uzağına konumlandırılarak faaliyet gösteren fabrikaların çevresi, yerleşim alanlarının genişlemesi ile konutlarla dolmaya başlamıştır. Bu durumdaki pek çok fabrika çevresinde oluşan kentleşme nedeninden dolayı üretim faaliyetlerine yeterince iyi devam edememektedirler. ve farklı bölgelere taşınması ihtiyacı doğmaktadır. Bazı fabrika binaları için ise yılların getirdiği yıpranma sebebiyle veya kullanım ömürlerini tamamladığı için yıkım kararı verilebilmektedir. Uzman ve eğitimli çalışanları ile pek çok fabrika yıkım firması, yıkım ve fabrika söküm işlemlerinde hizmet vermektedir.

Gelişen teknoloji ve değişen dünyanın gerekliliği olarak köklü fabrikaların, üretimlerinde daha yeni ve güvenilir makinalarla hizmetlerine devam etmeleri için de fabrika söküm, makine söküm işleri yapan firmalarla çalışmaktadır. Bina yıkımı haricinde bu firmalar; kısmi yıkım, kolon kesme, duvar yıkımı, İçten yıkma, temel kırma işlemlerini yapmaktadır. Kısmi yıkım işlemleri genellikle, kompresör ve hilti ile yapılmaktadır.

 

Sizlerde güvenilir ve sağlam referanslı bir iş istiyorsanız bizimle irtibata geçiniz.

Diğer Uygulamalarımız

Karot Beton Delme

Betona zarar vermeden delme işlemini demir donatılı veya demir donatısız tüm zeminlere uygulama yapmaktadır

Karot Beton Kesme

Hidrolik kesme makinelerinin, halatli tel kesme makinelerinin yetersiz kaldığı, istenilen özel ebatlar ve maliyet düşürme kapsamında

Halat Tel Beton Kesme

Sanıldığının tersine, bir tarafı hafriyatla ya da toprakla kapalı betonarme blokların kesimi de TEL KESME MAKİNASI ile mümkündür

Hidrolik Beton Kesme

El değmeden uzaktan demir donatılı ve donatısız betonlarda vibrasyonsuz, hasarsız tahribatsız sulu, hidrolik raylı bir sistemdir.

Hidrolik Derz Kesme

Derz Kesme işlemi beton kesme makinalarıyla yapılmaktadır. Derz Kesme yapılacak yerin şartlarına göre hangi beton kesme makinesi kullanılır.

Kontrollü Bina Yıkımı

1999 derpremini buna örnek gösterebiliriz. Bu nedenle kontrollü bina yıkım faaliyetleri ülkemizde oldukça hız kazanmıştır.

Epoksi Filiz, Ankraj

Deprem riski oluşmuş, çatlak ve yıkılma gibi oluşumları önlemek adına ekle yapılması tamamiyle uygulanan bölgeyi güçlü kılmaktadır

Hidrolik Karot Delme

Zirve Karot, karot beton delme dahil 12 uygulaması ile Türkiye’nin her bölgesinde hizmetinizdedir.

Poliüretan Enjeksiyon

Yoğun olan poliüretan enjeksiyonlar ise dilatasyon ve benzeri boşlukların doldurulması amacıyla kullanılmaktadır

Beton Kırma Hizmeti

Beton kırım işi ile binaya şekil verme amaçlanıyorsa karot makinaları kullanımı yapıya zarar vermemesi açısından en uygun olanıdır

Silme ve Boyama

Otopark Boyama, Yol Çizgisi Boyama, Park Yeri Boyama işleriniz için bize ulaşabilir, Ücretsiz Keşif hizmetimiz ile bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Beton Çatlatma Sistemi

Gürültüsüz Karot ile delme esnasındaki gürültü ile ayni değerdedir. Tekbir çatlatma makinesi iki ila üç adet ekskavatörün yapabileceği ise bedeldir.

Karbon Plaka Elyaf

Depremden zarar görmüş yapıların olduğu gibi mevcut yapıların da güçlendirilmesi hızla artan bir mühendislik dalı olmuştur.

Açılı Karot

Firmamız karot ile beton delme kesme uygulamalarında, 90 derece açı ile yerde perdede tersine tavanda karot delme işlemi yapmaktadır.

Vakumlu Susuz Karot

Karot, inşaat sektöründe kullanılan bir terimdir ve beton delme işleminin diğer bir adıdır. Beton delme işlemini yapabilmek için karot makinesine ihtiyaç vardır.

Beton Tadilat Onarım

Her uygulama, gerekli görülen tamirat ve onarım esaslarına göre değişkenlik göstermekle birlikte kullanılacak malzeme, harç ve reçinelerde farklı olacaktır

El Kesme

Zirve Karot, yapılan uygulamalarda en deneyimli ekiplerle çalışarak işine önem verdiğini ve işi en hızlı şekilde bitirdiğini gösterir

El Karotu

50 cm derinliğe ve her türlü araziye uyma avantajlarıyla vakumlu el karotunu dilediğiniz işlemde kullanabilir ve farkını görebilirsiniz.

Bina Güçlendirme

Zirve Karot, kurulduğu 1995 yılından beri siz değerli müşterilerimizi düşünerek çalışmalarını gerçekleştirir.